Kontakt
ekran@ekran.net.pl +48 (18) 440 80 07

Ekrany kinowe - unique design, perfect workmanship!

Wyjątkowy projekt, perfekcyjne wykonanie

Wyjątkowy projekt, perfekcyjne wykonanie

Ekran

Produkowane przez nas ramy ekranowe stanowią konstrukcje wsporcze pod powierzchnie projekcyjne oraz opcjonalnie pod inne elementy wyposażenia kinotechnicznego według wymagań klienta.

Unikatowa modularna budowa ram ekranowych naszej produkcji, wykonywanych według własnego projektu, zapewnia odpowiednią sztywność i stabilność tych konstrukcji, czyniąc je równocześnie lekkimi i wymagającymi niewielkiej przestrzeni do montażu. Ponadto konstrukcje te są długowieczne i bezobsługowe.

Dostosowanie do wymogów projektu

Ekran

Ramy ekranowe produkowane są pod zamówienie, dla wymaganego rozmiaru obrazu projekcyjnego, z uwzględnieniem architektury ściany zaekranowej danej sali kinowej, a także wymogów projektowych klienta. Każdorazowo projekt techniczny ramy ekranowej przedstawiany jest klientowi do akceptacji, przed rozpoczęciem produkcji.

Nie wymagamy żadnego specjalnego przygotowania podłoża i ścian do montażu naszych ram ekranowych. Stosowany przez nas system mocowania zapewnia odpowiednią wytrzymałość konstrukcji na obciążenia, zapewniając pełne bezpieczeństwo jej użytkowania.

Ekran

Opcje konstrukcji i wyposażenia ram ekranowych

Ekran
  • execution in any required size
  • flat or arched configuration
  • Standard steel or aluminum option
  • the possibility of deflecting the structure in any direction or curving its upper or lower edge
  • including platforms for cinema sound systems and technical platforms for service along with access ladders in the frame construction
  • possibility of mounting to a screen wall of any construction: concrete, masonry, plasterboard, THX Baffle Wall
  • equipping selected screen frame constructions with screen masking frames

Rodzaje ram ekranowych

Ekran
Rama ekranowa typu floating

Rama ekranowa typu floating

Konstrukcja ramy ekranowej typu "floating" standardowo posadowiona jest na podłożu oraz zakotwiona do ściany zaekranowej za pomocą wsporników. Opcjonalnie istnieje możliwość montażu konstrukcji tylko do ściany zaekranowej.

Tego typu rama ekranowa charakteryzuje się montażem powierzchni projekcyjnej poprzez naciągnięcie i owinięcie jej wokół ramy w systemie "wrap-around". System ten sprawia, iż widoczna dla widza jest tylko powierzchnia projekcyjna, a ekran kinowy uzyskuje nowoczesny wygląd i jest efektowny w odbiorze, gdyż sprawia wrażenie unoszenia się w przestrzeni. Wrażenie to potęguje konstrukcja montowana wyłącznie do ściany zaekranowej. Zasada konstrukcji oraz przeznaczenie takiej ramy ekranowej wyklucza wyposażenie jej w maskownice ekranowe.

Lekka i kompaktowa konstrukcja takiej ramy oraz system montażu powierzchni projekcyjnej "wrap-around" umożliwia maksymalizację rozmiaru obrazu projekcyjnego w stosunku do dostępnej całkowitej powierzchni ściany zaekranowej. Zastosowanie tego typu ramy ekranowej zalecane jest zatem w sytuacji, gdy dostępność powierzchni ściany zaekranowej jest ograniczona, a wymagany jest ekran kinowy o jak największym rozmiarze.

Rama ekranowa typu masking

Rama ekranowa typu masking

Konstrukcja ramy ekranowej typu "masking" posadowiona jest na podłożu oraz zakotwiona do ściany zaekranowej za pomocą wsporników. Konstrukcja ta zawiera standardowo elementy wsporcze służące do montażu maskownic ekranowych.

Montaż powierzchni projekcyjnej odbywa się w systemie "lace-in", czyli naciągana i wiązana jest ona wewnątrz obwodu ramy ekranowej. Wszelkie widoczne elementy ramy, jak również cała przestrzeń ściany zaekranowej wokół ramy, przesłaniana jest za pomocą maskownic ekranowych. Pełnią one także funkcję formatowania obrazu projekcyjnego do właściwych proporcji.

Rama ekranowa typu "masking" stanowi klasyczną konstrukcję ekranu kinowego i kojarzy się widzowi z wysoką jakością i komfortem. Zastosowanie takiej konstrukcji jest konieczne w sytuacji, gdy wymagane jest formatowanie obrazu projekcyjnego do zadanego rozmiaru lub zmiany formatu obrazu na inny niż podstawowy, bez uwidaczniania nieoświetlonych miejsc na powierzchni projekcyjnej. Zastosowanie tej konstrukcji zalecane jest także w sytuacji, gdy ściana zaekranowa wymaga przesłonięcia.

Rama ekranowa mobilna

Rama ekranowa mobilna

Konstrukcja ramy ekranowej mobilnej umiejscowiona jest na specjalnej konstrukcji jezdnej, służącej do przemieszczania ekranu kinowego w obrębie sceny.

Taka rama ekranowa może zostać wykonana zarówno w systemie montażu powierzchni projekcyjnej "wrap-around", jak i "lace-in". Konstrukcja typu "lace-in" wyposażona może zostać także w maskownice ekranowe, przesłaniające widoczne elementy konstrukcji i formatujące obraz projekcyjny.

Rama ekranowa umiejscowiona na konstrukcji mobilnej znajduje zastosowanie głównie w ośrodkach kultury, w których scena wykorzystywana jest nie tylko do projekcji filmowych, a pozostałe jej funkcje wymagają usunięcia ekranu kinowego z jej obrębu.

Rama ekranowa podwieszana

Rama ekranowa podwieszana

Konstrukcja ramy ekranowej podwieszanej umożliwia jej montaż do dowolnej odpowiednio przygotowanej konstrukcji podsufitowej lub odpowiedniego urządzenia z zakresu techniki scenicznej.

Tego typu rama ekranowa wykonywana jest w systemie montażu powierzchni projekcyjnej "lace-in" i może zostać wyposażona dodatkowo w maskownice ekranowe, przesłaniające widoczne elementy konstrukcji i formatujące obraz projekcyjny.

Taki ekran kinowy wykorzystywany jest przede wszystkim w wielofunkcyjnych ośrodkach kultury, posiadających zaimplementowany system podsufitowych urządzeń scenicznych, takich jak np. sztankiety technologiczne.

Maskownice ekranowe

Ekran

Produkowane przez nas systemy maskownic ekranowych stanowią kompletne rozwiązanie, służące formatowaniu obrazu projekcyjnego do właściwych proporcji, zmiany formatu wyświetlania obrazu na danym ekranie kinowym, a także przesłanianiu wszelkich widocznych elementów ramy ekranowej, jak również całej przestrzeni ściany zaekranowej wokół ramy.

Maskownice wykonywane są według własnego projektu, przy wykorzystaniu wysokiej jakości tkanin, posiadających odpowiednie właściwości akustyczne i absorpcji światła. Wszystkie używane przez nas tkaniny posiadają certyfikaty ognioodporności.

Doskonałe uzupełnienie ramy ekranowej

Doskonałe uzupełnienie ramy ekranowej

Ekran

Maskownice ekranowe stanowią standardowe wyposażenie produkowanych przez nas ram ekranowych typu "masking", a także dostarczane są opcjonalnie do innych typów naszych ram. Możliwy jest również zakup maskownic jako samodzielnego produktu, do montażu na istniejącej ramie ekranowej.

Wszystkie maskownice produkowane są pod zamówienie, z uwzględnieniem architektury ściany zaekranowej danej sali kinowej, a także wymogów projektowych klienta.

2019 Ekran.net.pl Wszelkie prawa zastrzeżone Realizacja iPolska.com.pl